Jesteś tutaj

Drzwi balkonowe z progiem drewnianym

Polski

Drzwi balkonowe otwierane do wewnątrz z zastosowaniem progu drewnianego:

Drzwi balkonowe z progiem drewnianym mogą przyjmować następujące formy:

Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe

Drzwi balkonowe trzyskrzydłowe

Drzwi balkonowe czteroskrzydłowe i więcej

Drzwi balkonowe składające się z dwóch lub więcej kwater można zaprojektować na kilka sposobów. Przykłady znajdują się poniżej:

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z zastosowaniem słupka ruchomego. Po otwarciu dwóch skrzydeł przestrzeń nie jest podzielona słupkiem. W tym przypadku otwieranie skrzydła podstawowego następuje za pomocą klamki, natomiast skrzydło odwrotne otwiera się za pomocą uchwytu dostępnego dopiero po otwarciu skrzydła podstawowego. W rozwiązaniu niestandardowym istnieje możliwość zastosowania klamki w skrzydle odwrotnym zamiast uchwytu.
Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z zastosowaniem słupka stałego. Po otwarciu dwóch skrzydeł przestrzeń jest podzielona słupkiem. W tym przypadku obydwa skrzydła są skrzydłami podstawowymi, czyli otwierają się niezależnie od siebie.
Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z zastosowaniem słupka stałego z jednym skrzydłem nie otwieranym (skrzydło przykręcone na stałe bez okuć, pełni rolę naświetla bocznego).
Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe z dołączoną witryną nie otwieraną (osobna rama z szybą, bez skrzydła).Witryna bez nakładek wyrównujących wysokość szyb w obydwu kwaterach.
Drzwi balkonowe jednoskrzydłowe z dołączoną witryną nie otwieraną (osobna rama z szybą, bez skrzydła). Witryna z nakładkami wyrównującymi wysokość szyb w obydwu kwaterach.

Każde drzwi balkonowe lub witrynę można wyposażyć w poprzeczkę na dowolnej wysokości.

Jeżeli drzwi znajdują się bezpośrednio przy oknie to zazwyczaj poprzeczkę montuję się na takiej wysokości aby szyby w oknie jak i w górnej części balkonu miały jednakową wysokość.

Istnieje możliwość zastosowania dwóch rodzajów kasetonów w drzwiach balkonowych.

Przedstawione poniżej kasetony można frezować na różne sposoby, mogą mieć postać listew pionowych, poziomych lub skośnych. Realizujemy również indywidualne pomysły.

Kaseton płaski

Kaseton wypukły